szukaj na stronie:

Wykorzystanie nagrzewnic gazowych w kanałowych systemach

Czym jest kanałowy system rozprowadzania powietrza? To innowacyjne rozwiązanie coraz częściej jest wykorzystywane przy budowie przede wszystkim domów mieszkalnych. Pozwala na zrezygnowanie z montowania w każdym pokoju grzejników czy konwektorów. Zamiast tego mamy jedno urządzenie, które ogrzewa powietrze, a dzięki temu, że nasz dom jest jedną wielką instalacją złożoną z kanałów, którymi owo powietrze może przepływać, mamy szansę łatwo go ogrzać.

Taki system powinien mieć jedno główne urządzenie, promiennik - które produkuje ciepło. Najczęściej są to nagrzewnice gazowe lub promienniki elektryczne. Jednak wydaje się, że w przypadku kanałowych systemów rozprowadzania powietrza lepiej sprawdzą się akurat nagrzewnice gazowe. Produkują - w przeciwieństwie do promienników - dużo rozgrzanego powietrza, które rozchodzi się na wszystkie strony, dając przyjemne uczucie ciepła w całym domu.

Wyrażając zgodę na inwestycje w budowę swego domeczku dobrze jest namyślić się nad lokatą w promienniki przy użyciu technologii gazowej oraz zamontowaniem w nim kanałowego systemu rozprowadzania powietrza. Cała instalacja na pewno nie przynależy do najtańszych, jednakże i równocześnie, dzięki niej unikniemy opłat związanych w montowaniem w każdym pokoju grzejników. Nagrzewnice gazowe ponadto są nadzwyczaj ekonomiczne oraz koszty szybko nam się zwrócą w codziennym użytkowaniu.