szukaj na stronie:

Paliwo, którego używa się do napędzania nagrzewnic gazowych

Jakiego paliwa używa się do napędzania nagrzewnic gazowych? Oczywiście, co wystarczy wywnioskować na podstawie nazwy, używa się do ich napędzania gazu. Nie jest to jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać, ponieważ gaz ma różne odmiany i dlatego trzeba wiedzieć, którego z nich można używać właśnie do urządzeń takich, jakimi są nagrzewnice. Przede wszystkim najczęstszymi wykorzystywanymi paliwami są tutaj gaz ziemny oraz propan-butan.

Jaka jest różnica pomiędzy pierwszymi i drugimi? Jest ona znacząca, dlatego kupując nagrzewnicę gazową, warto wiedzieć, z którym rodzajem gazu ma się do czynienia. Przede wszystkim różnica leży w toksyczności oparów jednego oraz braku toksyczności drugiego. Propan-butan wydziela spaliny czyste, które nie są w stanie nikogo zakazić, gaz ziemny może prowadzić do zaczadzenia, dlatego trzeba na niego uważać.

Nagrzewnice gazowe mogą znaleźć zastosowanie dosłownie wszędzie, gdzie tylko trzeba cokolwiek ogrzać, trzeba mieć jednak na względzie ewentualne zagrożenie, które wypływa z użytkowania urządzenia na gaz ziemny i jeśli się go używa, znaleźć odpowiedni system odprowadzający wszystkie spaliny wydzielane podczas procesu ogrzewania pomieszczenia.