szukaj na stronie:

Płyta gazowa a nagrzewnice gazowe i promienniki.

Płyty z promiennikami gazowymi i nagrzewnice gazowe w użytku domowym są stosowane. Większość pragnie zamontować płyty gazowe, ponieważ wydają się być bardziej bezpieczne oraz są bardziej efektowne. Z płyt nie wydostaje się ogień, tylko ona się nagrzewa a co za tym idzie nagrzewa się czajnik z herbatą. Także można się tym poparzyć, ale już nie w takim stopniu jak żywym ogniem. Cenione jest to przy małych dzieciach.

Nagrzewnice gazowe są rzadziej stosowane niż płyty gazowe. W płytach gazowe promienniki znajdują się w środku urządzenia. Wydziela się więc ciepło od wewnątrz, tak naprawdę nie widząc go. Wszystko znajduje się wewnątrz płyty i nie ma obaw jeśli chodzi o wyciek gazu. Wiadomo, że należy je kontrolować, ale jeśli o to chodzi są znacznie bardziej bezpieczne. Gdy jest płyta, nie ma szans na zgaszenie płomienia i wyciek gazu na pomieszczenie.

Płyty gazowe zużywają mniej energii niż tradycyjne. Nagrzewnice gazowe znacznie więcej jej pochłaniają i ich zadaniem jest raczej podgrzanie pomieszczenia, a jeśli chodzi o płyty to podgrzanie wody. Warto zamieniać kuchenki na płyty gazowe, ze względu na bezpieczeństwo wszystkich domowników. Nawet dzieci w odpowiednim wieku, mogą ją załączyć. Oczywiście nie pięciolatek, ale dziesięciolatek już nie powinien mieć z tym problemu.